Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

Rum hasta KKTCde şifa buldu

Yıllardır yaşadığı kalp ritim bozukluğu nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine başvuran 17 yaşındaki Rum hasta KKTCde şifa buldu.

 
Kategori  Kategori : Sağlık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1217
Tarih  Tarih : 05 Şubat 2013 14:56

Rum hasta KKTC’de şifa buldu

Yıllardır yaşadığı kalp ritim bozukluğu nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne başvuran 17 yaşındaki Rum hasta KKTC'de şifa buldu.

 

            11 yaşından beri çok sık çarpıntı nöbetleri geçiren 17 yaşındaki Rum hasta şifayı Kıbrıs’ın ilk ve tek tıp fakültesi hastanesi olan  Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde buldu. Hastaneden yapılan açıklamaya göre; Cumartesi günü Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kalp Merkezi'ne başvuran ve 11 yaşından beri çok sık çarpıntı nöbetleri geçiren 17 yaşındaki Rum hastanın ritim bozukluğundan radyo dalgaları kullanılarak kurtarıldığı belirtildi.

Açıklamada, kalp ritim bozukluklarının teşhis ve tedavisinin yapıldığı elektrofizyoloji laboratuvarında kalp merkezi uzman hekimleri tarafından önce bilgisayar aracılığıyla çarpıntılarına sebep olabilecek odakları araştırılan Rum hastanın, kalbinde çarpıntı yapabilecek kısa devrelerin olup olmadığına bakıldığı ve daha sonra, kalbin kulakçıkları ile karıncıkları arasındaki ara istasyonda gizli bir kısa devrenin olduğu saptandığı vurgulandı. Belirlenen kısa devrenin radyo dalgaları kullanılarak ortadan kaldırıldığı ve 17 yaşındaki genç Rum hastanın kalp çarpıntılarından tamamen kurtarıldığı belirtildi. Yakın Doğu Üniversitesi Kalp Merkezi'ne aynı gün çeşitli çarpıntı şikayetleri ile başvuran 14 hastanın daha yakma ve dondurma yöntemleri kullanılarak kalp çarpıntılarından kurtarıldığı belirtildi.

24 saat kesintisiz hizmet veren ve branşlarında dünya otoritesi sekizi profesör, 12 hekimin ile oluşturulan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kalp Merkezi'nin, kalp rahatsızlığı vakalarında yaptığı başarılı müdahaleler dikkat çekiyor. Sadece Kuzey Kıbrıs’taki hastalar tarafından değil, Rumlar ile yurtdışında yaşayan kalp hastalarınca  da her geçen gün daha fazla tercih edilen Kalp Merkezi, KKTC için önemli bir kazanım haline geldi. 09.07.2012

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi