Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

Ali Antrenör'e Cenaze Töreni

İlk Tören MTG;de:

 
Kategori  Kategori : Vefat Edenler
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1637
Tarih  Tarih : 20 Kasım 2012 17:03

İSMET EZEL – mağusa haber ajansı

 

İlk Tören MTG’de:

Mağusa Türk Gücü’nde düzenlenen tören bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü Başkanı Altunay Fahri yaptığı konuşmasında, Mağusa Türk Gücü camiası olarak derin üzüntü içinde olduklarını belirterek, Ali Antrenör’ün efsaneleşmiş bir futbolcu ve antrenörü olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu, Ali Antrenör ile uzun yıllar Mağusa Türk Gücü’nde birlikte hizmet verdiklerini belirterek, kendisinin çok değerli bir futbol adamı olduğunu dile getirdi. Eşrefoğlu gibi değerli sporcuların her zaman yetişmediğini dile getiren Eroğlu, merhuma Allah’dan rahmet, yaslı ailesine başsağlığı diledi. Eski futbolculardan beden eğitimi emekli öğretmeni Dinçer Hasan Raif de konuşmasında Ali Antrenör’ün futbol hayatından kesitler verdi.
 

 

İkinci tören Lala Mustafa Paşa Camiinde;

 

İki Toplumlu Futbolcular kitabının yazarı, Araştırmacı Dr. Okan Dağlı konuşmasında, Ali Antrenör’ün büyük başarılara imza atmış, efsane bir futbolcu olduğunun altını çizdi.

 

Merhumunun cenaze törenine uzun yıllar futbol oynadığı Güney Kıbrıs Rum Kesimi Spor Kulüpleri’nden yetkililer de katıldılar.

Çelenk,forma ve kulübün flamasını cenaze üzerine bıraktılar.

Bunlardan biri olan Anortosis Takımı’ndan Pavlos Riris de yaptığı konuşmasında, rahmetlinin  çok iyi bir insan ve efsane bir futbolcu olduğunu kaydetti.

 

Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu da yaptığı 2.konuşmasında, Ali Antrenör’ü kaybetmenin acısını yaşadığını ifade ederek, onun Mağusa’nın ve Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nün simge isimlerinden olduğu sözlerine ekledi.

Her iki törende de sunuculuğu MTG yk eski üyesi Hasan Akilhoca yaptı.

Konuşmaların ardından cenaze namazı kılındı ve merhum Gazimağusa Kabristanlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

Cenazeye katılanlar arasında bakan Ali Çetin Amcaoğlu,milletvekili Dr.Ahmet Eti,Mustafa Emiroğulları,Hüseyin Angolemli,Ferdi Sabit Soyer ,eski bakan Mehmet Bayram,polis müdürü Ahmet Zaim,Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp,İskele Belediye Başkanı Halil Orun,DAÜ VYK üyeleri,DAÜ rektör yardımcıları,eski  milletvekili Ahmet Sevinç,Mücahit Komutanları Derneği başkanı Gözkamaş Ergüneş ,Anortosis kulübünden Sodiris Yanistakis,Artemis ve Andereas da katılınlar ve görebildiklerim arasında oldular.

 

1946 ‘dan itibaren Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk futboluna futbolcu ve antrenör olarak 50 yılı aşkın hizmet veren Ali Antrenör, futbol hayatına Anortosis Kulübü’nde başlamış, ardından Çetinkaya’ya transfer olmuş, Kıbrıs Milli Takımı’nda da futbol oynayan birkaç Kıbrıslı Türk’ten birisiydi.

Yıllarca Mağusa Türk Gücü’nde futbolcu ve antrenör olarak hizmet veren Ali Antrenör birkaç sezonda Dumlupınar ve Çanakkale Kulübü’de antrenör olarak görev yapmıştı.

 

Rahmetli evli ve bir kız iki erkek üç çocuk babasıydı.

Küçük oğlu Eşber kendisi gibi spor sevdalısı olmuş ve Beden Eğitimi öğretmeni olarak Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nde öğretmenlik yapıyor.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Vefat Edenler

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi