Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

İSKELE'nin YENİ ECZANESİ

İskele kenti her gün gerçekleşmekte olan yeni yatırımlar ve açılan işletmelerle gelişmeye devam ediyor.

 
Kategori  Kategori : Sağlık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1586
Tarih  Tarih : 07 Ekim 2012 13:23

İSKELE’NİN YENİ ECZANESİ "NALAN ECZANESİ"HİZMETTE…

İSMET EZEL – mağusa haber ajansı

İskele kenti her gün gerçekleşmekte olan yeni yatırımlar ve açılan işletmelerle gelişmeye devam ediyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizmde lokomotif bölgesi olmaya aday kenti İskele, özel sektörün ilgisini çekmeye devam ediyor. Merkezi hükümetin ve özel hastanelerin sağlık alanında yapmakta olduğu yatırımlara paralel olarak eczane sayısı da bölgede artıyor. Son olarak Mağusa Karpaz Anayolu, Kordon Boyu Caddesi üzerinde Emiroğluları İş Merkezi’nde yeni bir eczane daha hizmete başladı. Direktörlüğünü Eczacı Nalan İzzigil’in yaptığı Nalan Eczanesi önceki gün İskele Milletvekilleri Ali Rıza Usluer, Ejder Aslanbaba ve İskele Belediye Başkanı Halil Orun tarafından hizmete açıldı. Kalabalık bir  topluluğunun katıldığı  açılış, çok güzel bir atmosferde gerçekleşti. İzzigil ailesinin büyük onur yaşadığı buluşma, İskele’de hizmet çıtasının yükseltilmesi ve gelişmesi açısından da çok önemliydi.

Eczanenin açılışında bir  konuşma yapan İskele Belediye Başkanı Halil  Orun, bölgedeki eczacılık alanında faaliyet gösteren işletmelerin gelişim süreci hakkında bilgi vererek, yeni eczanenin hizmete girmesiyle nöbetçi eczane uygulamasının başlayabileceğini belirtti. Böylelikle, halkın 24 saat eczane hizmeti alabilmesine imkan sağlanacağını ifade eden Orun, eğitimini İngiltere’de tamamlayarak İskele’ye hizmet etmeye gelen Nalan İzzigil’i , ailesini ve öğretmenlerini bu gurur tablosundan dolayı tebrik etti. Konuşmasının sonunda  Başkan Orun, yeni işletmenin bölgeye ve girişimcilerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesi milletvekilleri Ali Rıza Usluer, Ejder Aslanbaba ve Başkan Halil  Orun tarafından kesilirken, eczane açılışı konuklar onuruna verilen kokteyl ile sonlandırıldı.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi