Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

KKTC, RoboCup Robotik Futbol Dünya Kupası'na Katılıyor

RoboCup Robotik Futbol Dünya Kupasına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı (NEU Islanders) katılmaya hak kazandı.
Dünyanın en büyük robotik organizasyonlarından biri olan ve 40 ülkeden 3000'in üzerinde katılımcı ile her yıl başka bir ülkenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Robot Futbolunun Dünya Kupası olarak da adlandırılan Uluslararası RoboCup Yarışması'na Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı (NEU Islanders) katılıyor.

 
Kategori  Kategori : Teknoloji
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2375
Tarih  Tarih : 23 Mayıs 2012 19:35

Yakın Doğu Üniversitesi, Harvard ile yarışacak

Yakın Doğu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre; RoboCup Robotik Futbol Dünya Kupası kapsamında, KKTC'den Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye'den Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversiteleri'nin, Harvard, Georgia Institute of Technology, MIT, Toyota National College of Technology,University of Bremen gibi dünyanın bilinen en prestijli üniversiteleri ile yarışacağı belirtildi. Açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı'nın (NEU Islanders) 18 Haziran’da Meksika’nın başkenti Mexico City’de yapılacak olan RoboCup organizasyonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni temsil edeceği bildirildi.

NEU Islanders takımı; Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Rahib Abiyev’in yönetmindeBilgisayar Mühendisliği lisans öğrencileri Nurullah Akkaya, Mustafa Arıcı, Makina Mühendisliği lisans öğrencisi Ersin Aytaç, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans öğrencisi Muhlis Bayezıt’tan oluşuyor.  Takım 2009 yılında başka kategorilerde yapılan robotik yarışmalarına katılıp, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ve Japon Uluslararası İsbirliği Ajansının ortak düzenlediği robotik yarışmasında da 400 yarışmacı takım arasında 9. ve 10. dereceleri elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı.

 

GÖRÜNTÜLER İÇİN; ftp://212.175.35.70

 

kullanıcı adı :ydutv

Şifre: ydutv9090

 

 

 

 

Bilgi için:

Hülya Ödemiş

Yakın Doğu Üniversitesi – Basın Temsilcisi

0212 296 95 03 -04

0530 558 12 77

 

 

 

Editöre Not:                                                                                                                           

Tüm akademik ve idari birimleriyle tek amacı, öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamını sağlamak; onları kendine güvenen, sorumluluğunu her şeyin üzerinde tutan, akılcı, yaratıcı, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirmek olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 20 bine yaklaşmaktadır. 16  fakülte ve 4 yüksek okula bağlı olarak 76 bölümle büyümesini sürdüren Yakın Doğu Üniversitesi, her yıl 5 binin üzerinde yeni öğrenciye, uluslararası standartlarda yüksek öğrenim sunacak kapasiteye sahip durumdadır. Bu haliyle KKTC’nin ve Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi, 63 değişik ülkeden öğrenciye akademik eğitim veriyor.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Teknoloji

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi