Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

Dr.Fazıl Küçük Endüstri MESLEK LİSESİ'ne PROJE

"İleri Teknoloji Televizyon ve İleri Teknoloji Televizyon Yayıncılığı" projesi hayata geçirildi.

 
Kategori  Kategori : Dr.F.K.END.MES
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2744
Tarih  Tarih : 17 Haziran 2011 12:52

http://www.mhajans.com/album/fkemesleklisesi


Dr.Fazıl Küçük Endüstri MESLEK LİSESİ’ne  PROJE           

 

Avrupa Birliği’nin “Yenilik ve Değişim İçin Okul Girişimi” hibe programı çerçevesinde, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde, “İleri Teknoloji Televizyon ve İleri Teknoloji Televizyon Yayıncılığı” projesi hayata geçirildi.

 

Proje, Dr. Fazıl Küçük Meslek Lisesi’nde  gerçekleştirilen toplantıyla tanıtıldı.

 

 

Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi ile Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nin ortak başvurusuyla alınan katkılarla, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nin elektronik laboratuarına, görüntü ve ses sistemleri dersinde kullanılan elektronik cihazlar alındı.

 

 

Toplantıda, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölüm Şefi Veli Elagöz, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Ertuna, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Öğretmeni Hasan Baylan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Mustafa İlkan birer konuşma yaptılar.

 

Elagöz, Avrupa Birliği’nin hibe programından faydalanılarak, her iki okulda da verilen görüntü ve ses sistemleri dersinde kullanılacak ileri teknoloji televizyon ve ileri teknoloji televizyon yayıncılığıyla ilgili laboratuar oluşturulduğunu söyledi.

 

Projenin 18 ayda tamamlandığını belirten Elagöz, proje çerçevesinde BBC’ye gidilerek 5 günlük kurs alındığını sözlerine ekledi.

 

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Ertuna da, teknolojinin her gün gelişmekte olduğuna dikkat çekerek, Avrupa Birliği’nin katkılarıyla okula güzel bir elektronik laboratuarı kazandırıldığını dile getirdi.

 

Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Öğretmeni Hasan Baylan da,  iki okulun işbirliğinde Avrupa Birliği’nden yaklaşık 56 bin Euro alındığını ve öğrencilerin faydasına olacak bir laboratuar oluşturulduğunu söyledi.

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okul Müdürü Doç Dr. Mustafa İlkan, meslek liseleriyleişbirliği içinde olduklarını belirterek, bu tip programların mesleki eğitime büyük katkısı olduğuna işaret etti.

 

Toplantıya  Avrupa Birliği Komisyonu temsilcisi Raya Litova da iştirak etti.( mağusa haber ajansı – ismet ezel )

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Dr.F.K.END.MES

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi