Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

Yakın Doğu Üniversitesi, Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına 2017 -2018 Güz Dönemi Akademik Yılı İçin Öğrenci Kabul Ediyor…

Yakın Doğu Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanlığı 2017-2018 Güz dönemi Akademik yılında Tezsiz Yüksek Lisans Programına öğrenci kabul çağrısı yaptı.

 
Kategori  Kategori : Diğer Belediyeler
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 120
Tarih  Tarih : 17 Temmuz 2017 14:28

Yakın Doğu Üniversitesi, Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına 2017 -2018 Güz Dönemi Akademik Yılı İçin Öğrenci Kabul Ediyor… Yakın Doğu Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanlığı 2017-2018 Güz dönemi Akademik yılında Tezsiz Yüksek Lisans Programına öğrenci kabul çağrısı yaptı. Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, tezsiz yüksek lisans programına kayıtların, 4 – 15 Eylül 2017 tarihler arasında mesai saatleri içerisinde Yakın Doğu Üniversitesi, Öğrenci İşlerine şahsen yapılması gerektiği belirtildi. Başvuru yapabilmek için dört yıllık bir yükseköğretim kurumundan mezun olarak lisans derecesi elde etmiş olmak gerekiyor. Eğitimlerin18 Eylül’de başlayacağı programda, dersler hafta içi saat 16:30’da yapılacak ve toplam 13 ders ile program tamamlanacak. Nitelikli Öğretmenler Yetiştirilecek… Orta Eğitim Alan Öğretmenliği Ana Bilim Dili Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erinç Erçağ, yüksek lisans programları ile ülkenin her alanında ihtiyaç duyulan aydın nitelikli öğretmenlerini yetiştirmeyi ve kaliteyi artırmayı hedeflediklerini söyledi. Öğretmenlik meslek bilgisi ile dünya kalite standartlarına uygun öğretmenlik program içeriklerine ve öğretim uygulamalarını en üst düzeye çıkarmayı amaçladıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Erçağ, öğretmenlik ruhunu yitirmeyecek öğretmenler yetiştireceklerini belirtti. Yüksek lisans programının farklı karakter özelliklerine sahip öğrencilerin mevcut potansiyellerini keşfetmeleri için onlara ortamlar oluşturmak ve pedagojik anlamda her türlü öğretim aracını kullanarak öğrenme-öğretme faaliyetleri ile araştırma etkinlikleri gerçekleştirmelerine imkan verildiğini de belirten Yrd. Doç. Dr. Erçağ, “Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunu olan bireylerin bulundukları farklı alanlarda öğretmenlik mesleğini yüksek düzeyde başarılı bir şekilde yürütebilecektir” dedi.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Diğer Belediyeler

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi