Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

UZAKTAN SAYAÇ OKUMA SİSTEMİNDE PİLOT UYGULAMA

YENİ TEKNOLOJİYLE UZAKTAN SAYAÇ OKUMA DEVRİ BAŞLIYOR

 
Kategori  Kategori : Gazimağusa Belediyesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2887
Tarih  Tarih : 21 Mart 2011 12:51

UZAKTAN SAYAÇ OKUMA SİSTEMİNDE PİLOT UYGULAMA

YENİ TEKNOLOJİYLE UZAKTAN SAYAÇ OKUMA DEVRİ BAŞLIYOR

 

 Gazimağusa Belediyesi, abonelerin su tüketiminin uzaktan anlık olarak takip edilmesine olanak tanıyacak yeni teknoloji su sayaçlarını uygulamaya başlıyor. Yeni sistemde, GPRS, GSM ve RF teknolojileri kullanılarak uzaktan sayaç okuma devri başlatılıyor. Pilot bölge olarak Tuzla’nın Halken Yaşam Sitesi’nde başlatılan uygulamayla ilgili yeni su sayaçları yapılan çalışmayla takıldı. Yeni tür sayaçlar, elektronik aparatı sayesinde GPRS bağlantısı kurarak sayaçtaki bilgileri anlık olarak belediyenin bilgi sistemine gönderebilecek.

 Sistemin kurulacağı bölgedeki merkezi kontrol sayaçları, su kayıplarını veya kaçak kullanımları anında tespit edebilecek özellikte olacak. Aynı zamanda bu yolla şebekedeki sorunların kontrolü de hızlı bir şekilde yapılabilecek. Kullanımı kolay, daha düşük maliyetli sayaç okuma sistemiyle personel ve zaman tasarrufu da sağlanacak. Okunan veriler kayıt altına alındığından geçmişe dönük tahakkuk, tahsilat, açma-kesme gibi işlemler daha hızlı ve daha kolay yapılacak. Veri tabanı sayesinde abone tüketim bilgileri anlık veya günlük olarak takip edilebilecek.
 
Tamamen güvenli elektronik ölçüm yaptığı için okuma hatalarını ortadan kaldırırken, su tüketiminin kontrol altına alınarak sağlıklı bir biçimde izlenmesi sağlanacak.
Sistem, abonelere mail ve SMS ile borç bilgilendirme, Coğrafi Bilgi Sistemleri’yle ilişkili işlemler yapılacak şekilde geliştirilecek.

 

 Kayalp: “Hem teknolojiyi kullanıyoruz, hem su kaynaklarını koruyoruz”

 Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, pilot bölge olarak uygulamaya başlayacakları yeni su sayaçlarında teknolojiyi kullanarak hem yüksek verimlilik sağlayacaklarını hem de su kayıplarını önleyeceklerini belirtti. Günümüzde kuraklığın hüküm sürdüğü ülkemizde su konusunda her geçen gün sıkıntının arttığına işaret eden Kayalp, su şebekesine yaptıkları yatırmılarda teknolojiyi de kullanacaklarını ve suyun her damlasının kontrolüne sahip olacaklarını belirtti. Kayalp, kaçakları minimize edecek ve bölgelere göre suyun kullanım detaylarını öğrenmemizi sağlayacak sistemde, su sayacını okuması veya kontrol etmesi için personel görevlendirmeye gerek kalmadan belediyeden sayaç takibinin mümkün olacağını söyledi.

 

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Gazimağusa Belediyesi

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi