Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

YENİ ÇİFT ŞERİT MAĞUSA-LEFKOŞA ANAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Gazimağusa'da yapılacak kanalizasyon kazıları nedeniyle yeni Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu'nda geçici trafik düzenlemesi yapıldı. Yeni Lefkoşa çemberinden DAÜ kavşağına (Tantura kavşağı) giden çift şerit anayol 9 Mart ile 19 Mart tarihleri arasında çift yönlü olarak trafiğe kapalı olacak.

 
Kategori  Kategori : Gazimağusa Belediyesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 3950
Tarih  Tarih : 08 Mart 2011 16:45

YENİ LEFKOŞA ÇEMBERİNDEN DAÜ KAVŞAĞINA GİDEN ANAYOL 20 MART’A KADAR KAPALI OLACAK

 

Gazimağusa’daki kanalizasyon kazıları nedeniyle yeni Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu’nda Yeni Lefkoşa çemberinden DAÜ kavşağına (Tantura kavşağı) giden çift şerit anayol trafiğe kapatıldı. Anayol, 20 Mart tarihine kadar çift yönlü olarak trafiğe kapalı olacak.

 

Yeni Lefkoşa çemberi ile DAÜ kavşağı arasında kalan bölüm kapalı olacağından hem Lefkoşa yönünden Gazimağusa’ya gidecekler hem de ters istikameti kullanacakların ulaşımı Eski Lefkoşa yolundan sağlanıyor.

Kanalizasyon şebekesini Atık Su Arıtma tesisine bağlayacak ana boru hattının inşasının yapılacağı çalışmanın 10 gün sürmesi bekleniyor. Çalışmaların daha az sürede  tamamlanması halinde söz konusu güzergah daha erken trafiğe açılabilecek. 

 

Çift yönlü olarak trafiğe kapalı olacak yeni Gazimağusa Çemberi ile DAÜ kavşağı arasındaki anayolda bulunan Güvercinlik çıkış noktası ile ilgili yapılan düzenlemeye göre ise; Güvercinlik’ten Lefkoşa yönüne gideceklerin ulaşımı Eski Lefkoşa Yolu üzerinde Ten-Ten karşısındaki yoldan sağlanıyor. Aynı zamanda Lefkoşa’dan Güvercinlik yönüne gidecekler de aynı yolu kullanabilecek.

 

Trafik akışının sağlıklı bir şekilde sağlanması açısından çalışmaların yapıldığı noktalardaki trafik işaretlerine azami dikkat edilmesi ve yönlendirmelere uyulması gerekmektedir. Özellikle Lefkoşa yönünden Mağusa’ya gideceklerin anayoldaki trafik akışının DAÜ yönüne verilmesi nedeniyle güvenlikleri açısından yoldaki trafik işaretlerine uymaları ve araçlarının hızını levhalarda belirtilen düzeye indirmeleri gerekmektedir.

 

 

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Gazimağusa Belediyesi

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi