Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

DAÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI PROJE

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Programı öğrencileri, Doç. Dr. Mesude Atay tarafından verilen "Anne Baba Eğitimi" ile Doç. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek tarafından verilen Yaratıcılık ve Geliştirilmesidersleri kapsamında ailelere yönelik eğitim seminerleri ve yaratıcı eğitim-öğretim ortamları konularında geliştirdikleri projelerle, İlköğretim Bölümü öğretim elemanlarını gururlandırdı.

 
Kategori  Kategori : Doğu Akdeniz Üniversitesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 2
Okunma  Okunma : 6645
Tarih  Tarih : 19 Ocak 2011 16:25

DAÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI PROJE

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Programı öğrencileri, Doç. Dr. Mesude Atay tarafından verilen “Anne Baba Eğitimi” ile  Doç. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek tarafından verilen “Yaratıcılık ve Geliştirilmesi” dersleri kapsamında ailelere yönelik eğitim seminerleri ve yaratıcı eğitim-öğretim ortamları konularında geliştirdikleri projelerle, İlköğretim Bölümü öğretim elemanlarını gururlandırdı.

 

Doç. Dr. Atay, “Anne Baba Eğitimi” dersi kapsamında öğrencilerin ailelere yönelik eğitim programları ve aile broşürleri hazırladıklarını ve hazırlamış oldukları eğitim seminerlerini ve bilgilendirici dökümanları sınıfta aktif biçimde sunarak eleştiri aldıklarını belirtti. Doç. Dr. Atay, okul öncesi eğitimin vazgeçilmez koşulu olan aile katılımı ve  anne-baba eğitimi ile ilgili olarak öğrencilerin çeşitli konularda zengin bir bilgi birikimi ve deneyim kazanmalarına çalışıldığını ve bunun için derste öğrencilerin aktif olduğu eğitim uygulamalarına yer verildiğini söyledi.

 

“Yaratıcılık ve Geliştirilmesi” dersi kapsamında ise Doç. Dr. Gürşimşek, öğrencilerin okul öncesi eğitim veren  kurumlarda sınıf ortamının düzenlenmesine ilişkin yapmış oldukları projelerle yaratıcılıklarını geliştirdiklerini bildirdi. Ders kapsamında, öğretmen adaylarının yaratıcılık konusunda yeterliklerini geliştirmeye yönelik çok sayıda etkinlik yapıldığını bildiren Doç. Dr. Gürşimşek, öğrencilerin yapmış oldukları projelerin sergilendikten sonra gereksinimi olan ve talepte bulunan okullara verilmesinin planlandığını belirtti.

 

Eğitim Fakültesi ve İlköğretim Bölümü’nün misyonları arasında yer alan “topluma hizmet” bağlamında Gazimağusa halkına katkı sağlamak adına, İlköğretim Bölümü öğretim elemanları Doç. Dr. Atay ve Doç. Dr. Gürşimşek, izleyen dönemlerde de bu gibi etkinlikleri sürdürmeyi ve zenginleştirmeyi hedeflediklerini belirttiler. Bu doğrultuda, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile ilgili kurumlar arasında sağlanacak bir protokolle,  geliştirilen ve geliştirilecek olan materyal ve projelerin gereksinimi  olan okullara hibe edilerek anasınıflarındaki ortamların düzenlenmesine destek olunabileceğini bildirdiler.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

Pınar kaya [ 19 Haziran 2013 21:39 ]

Saygıdeğer hocamız mesude Atay a sonsuz sevgiler

demet devecioglu [ 30 Ocak 2011 17:48 ]

0-6 yas aile ve okul egitiminin cok onemli olduguna inanan biri olarak, bu konuda yapmakta oldugunuz calismalari destekliyor, tum aileleri cocuklari icin daha cok okumaya ve okuduklarini uygulamaya cagiriyorum. Bu baglamda DAU okul oncesi ogretim uyelerine cok tesekkur ediyorum.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Doğu Akdeniz Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi